Nateca – kubietiškos ir gurmaniškos kavos el. parduotuvė

Kubos geografinė padėtis ir idealios klimato sąlygos leidžia užauginti išskirtinę “Arabica” kavos rūšį , atitinkančią aukščiausius kokybės standartus. Kubiečių kavos augintojai ypatingą meilę ir dėmesį skiria kavos pupelių auginimui, surinkimui ir apdirbimui. Naudojamos vien tik ekologiškos trąšos, derliaus nuimamas ir kavos pu-pelės apdorojamos tik rankiniu būdu, lėtai skrudinant mažais kiekiais. Šiuos procesus prižiūri specialiai parengti žmonėms, kurie prisiima atsakomybę ir už kokybišką ka-vos skrudinimą – šių taisyklių laikymasis suteikia kubietiškai kavai nepakartojamą skonį ir išskirtinį aromatą. Tik lėtai, tinkamoje temperatūroje skrudinamos kavos pupelės išskiria maksimalų kiekį eterinių aliejų, kurie, leidžia pasimėgauti puikiu kokybiško gėrimo skoniu bei įvertinti jo ypatingai subtilų aromatą. Elitinė kubietiška kava yra laikoma viena iš geriausių kavų pasaulyje.

Kubietiškos kavos istorija

Labai daug metų kubietiška kava dėl įvairiausių priežasčių nepasiekdavo kavos gurmanų, vertinančių šį aukštos kokybės gėrimą. Pastaruoju metu, teigiami Kubos ekonomikos pokyčiai, padeda kubietiškai kavai vis sparčiau užkariauti pasaulio rinkas. Kavamedžiai atkeliavo į Kubą dar XVIII amžiuje. Juos atvežė José Antonio Gerabert’as 1748, Havanoje buvo įsteigta ir pirmoji kavos gamybos įmonė. Ypatingai kavos gamyba Kuboje suklestėjo atvykus Prancūzijos kolonistams, kurie, gelbėdamiesi nuo 1791 metų revoliucijos, atkeliavo į salą iš Haičio. Šių iniciatyvių žmonių dėka rytinėje Kuboje XIX-XX a. pr. susiformavo ” unikalus kultūrinis kraštovaizdis, iliustruojantis reikšmingą šios žemės ūkio formos plėtros etapą”. Tad jau XIX a. pr. Kuba tapo pirmąja kavos gamintoja- eksportuotoja pasaulyje.
Iki XXI a. 92 proc. šalies kavos pupelių buvo auginamos Sierra Maestra kalnuose. Kavos derlius imamas nuo rugsėjo iki sausio, sezonas trunka ir spalio bei lapkričio mėnesiais. Saloje gaminamos arabikos pupelės ir robusta pupelės, pasiekia vartotojus daugiausia iš mažų šeimos ūkių. 2000 m. UNESCO įtraukė Santjago, Gvantanamo provincijas bei Pietryčių dalies kavos augintojų regionus į Pasaulio paveldo sąrašą.