Draugiški žmonės

Kubiečiai yra vieni iš draugiškiausių ir labiausiai sąžiningų žmonių pasaulyje. Jie šiltai bendrauja su visais, gali skirti savo laiką ir dėmesį Jums, nešykšti pinigų.Geranoriškumo, žmonių šilumos Kuboje netrūksta, kubiečiai mielai bendrauja tarpusavyje, domisi juos supančia aplinka. Šeimos ryšiai ir santykiai su draugais yra labai aukštai vertinami.

Architektūra

Gerai žinoma, jog kelionė į Kubą ir į Havaną prilygsta kelionei į netolimą praeitį: didingi, laiko nugairinti statiniai, seni klasikiniai automobiliai ir turtinga istorija, vilioja aplankyti šią šalį. XX a. Pradžioje Kubos sostinė suspindo savo išskirtine architektūra – niekuo nenusileisdama Amerikos Aukso amžiui statybos istorijoje. Šio laikotarpio Havana pasipuošė pastatais, atspindinčiais architektūroje susiformavusias naująsias stilistines tendencijas, tokias kaip Art nouveau (modernas), Art deco ir eklektiškasis dizainas. Iki šios dienos Havana yra vienas iš įsimintiniausių savo architektūra pasaulio miestų, tikras miesto fotografų rojus. Jo pastatai puikiai atspindi krašto socialinę ir politinę istoriją nuo ispanų kolonijinių laikų iki dabartinių dienų.

Kava

18 a. viduryje atvežta į Kubą kava čia puikiai prigijo , o netrukus ir pati šalis tapo stambia kavos pupelių augintoja ir eksportuotoja. Išties, kavos auginimas taip pakeitė salos kraštovaizdį, jog pirmosios kavos plantacijos dabar yra įtrauktos į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Kubiečiai geria labai stiprią kavą iš mažų puodelių . 5-7 puodeliai kavos per dieną – įprastas reiškinys. Kaimo vietovėse yra įprasta auginti kavos medžius, o pupeles džiovinti ir malti namie.Populiariausia laikoma „Cubita“ kavos rūšis.

Gamta

Kuba- didžiausia Karibų jūros sala. Jos kraštovaizdis yra nepaprastai įvairus, gausu skirtingų miestų ir paplūdimių – tai visos Karibų jūros geografijos atspindys. Gamta apdovanojo Kubą unikaliomis savybėmis, todėl ji – ideali vieta turistams. Stipriausias traukos objektas – tai 5745 km ilgio pakrantės ruožas, kuriame gausu įvairių paplūdimių, Varadero smėlynai driekiasi daugiau nei 20 km. Ką jau bekalbėti apie smėlio spalvą ir struktūrą… Baltas ir smulkus smėlis būdingas pakrantės ruožams, kuriuos, bėgant šimtmečiams, suformavo bangų mūša, bandanti įveikti koralų rifus. Kuba – viena iš Karibų jūros vietų, kur atplaukę jūros vėžliai deda kiaušinius. Pakrantės vandenys labai švarūs ir šilti, gamta sukūrė puikias sąlygas jūros florai ir faunai.

Automobiliai

Kubą galima būtų palyginti su automobilių muziejumi. Visur galima išvysti senosios kartos JAV gamybos automobilius, pradedant “Oldsmobile” ar”Chevrolet”, „Buick” ir “Ford”. Akį traukia ir „Chrysler” ar senojo „Plymouth” prekių ženklų pavyzdžiai. Kai kur pamatysime ir sovietines “Volgas”, įsiliejančias į šį įvariaspalvį margumyną. Šioms transporto priemonėms, dauguma amerikiečių automobilių mėgėjų išleistų šimtus tūkstančių dolerių, o vietiniai gyventojai jais naudojasi kasdien. Šio reiškinio priežastis itin paprasta – Kuboje po 1959- ųjų revoliucijos buvo uždraustas automobilių importas.

Kubos spalvos

Kuba yra viliojanti ir provokuojanti – pilna prieštaravimų ir ne visada lengvai suprantama. Tai – šalis, alsuojanti įvairiaspalve kultūra, muzikos, istorijos ir aistros ritmais. Čia tarsi susilieja Afrikos, Europos ir Karibų jūros kultūrų ritmai ir melodijos.