Uncategorized

Kaip išsirinkti kokybišką ir sau tinkamiausią kavą?

Kilmė. Renkantis gerą vyną visuomet atkreipiame dėmesį iš kokio regiono jis yra. Lygiai taip pat reikėtų elgtis renkantis kavą. Pavyzdžiui, braziliška kava pasižymi aštriu, tačiau saldžiu skoniu, kolumbietiška kava dažniausiai yra lengvai rūgšti su juodosios vyšnios ir kakavos poskoniu, o kubietiškai kavai būdingas aštrus, šiek tiek deginantis ir truputėlį aitrokas skonis, kuriame visiškai nėra rūgšties. Ieškant savosios mėgstamiausios kavos, svarbu žinoti, koks skonis (saldesnis, aštresnis) jums labiausiai patinka.

Skrudinimas. Vienas svarbiausių etapų kavos gamyboje – skrudinimas. Nuo pupelių skrudinimo priklauso, koks bus kavos skonis. Daugelis mano, kad kuo tamsesnės pupelės, tuo daugiau kofeino jos turi. Tačiau yra priešingai, lengvo skrudinimo pupelės turės šiek tiek didesnį kofeino kiekį. Kuo didesnis skrudinimas, tuo kava bus mažiau rūgštingesnė, turės ryškesnį kartumo skonį.

O svarbiausia nebijokite eksperimentuoti ir pasitikėti savimi, o ne kitų nuomone, nes tik taip galėsite atrasti savo mėgstamiausią kavą!